Jeżeli mamy miejsce wzdłuż ogrodzenia warto zastanowić się nad bramą przesuwną. Sprawne funkcjonowanie bramy gwarantuje jej samonośna konstrukcja. Skrzydło zawieszone nad wjazdem nie wymaga dodatkowego podparcia i dlatego: śnieg, liście czy piasek nie przeszkadzają w swobodnym poruszaniu się bramy. Stabilny ruch zapewnia specjalny zespół łożyskowanych rolek prowadzących, a zamontowany na słupku chwytak zapewnia łagodny i pewny dojazd oraz ustala położenie skrzydła bramy w pozycji zamkniętej.
Napędy do bram przesuwnych – sprawdż ofertę automatyki do bram wjazdowych!
Bramy przesuwne mogą być wykonane z różnych materiałów. W większości podstawowym materiałem jest ocynkowana stal, która może być uzupełniana drewnem, szkłem technicznym lub innymi materiałami podnoszącymi walory wizualne lub dopasowującymi design bramy do stylu całego domu, ogrodzenia lub elementów wystroju posesji.
Mechanizm działania bramy przesuwnej:
Bramy przesuwne dzielą się na szynowe i samonośne, przy czym obecnie bramy szynowe są wykorzystywane jedynie w zastosowaniach przemysłowych lub przy bardzo ciężkich skrzydłach bramowych.
Skrzydła bram szynowych przesuwają się po rolkach umieszczonych na szynie lub w bramie, a sama szyna nośna jest instalowana do podłoża wzdłuż otworu bramowego. Z kolei bramy samonośne poruszają się wyłącznie po rolkach zainstalowanych przy słupie granicznym bramy, bez dodatkowej szyny – samonośna konstrukcja jest dalece bardziej estetyczna i nie generuje progu w świetle bramy, wymaga jednak dokładnego wyważenia zarówno na etapie produkcji bramy (jakość produktu), jak również podczas montażu i konserwacji (jakość serwisu).

Kiedy warto wybrać bramę przesuwną? Wady i zalety:
|
|